Jezioro Żywieckie

Gliwice, 23.06.2021 r.

Wczoraj powróciliśmy z Obozu Terapeutycznego. W tym roku byliśmy w Zarzeczu w okolicach Żywca, bezpośrednio nad Morzem Żywieckim. W wyjeździe uczestniczyło 12 osób, a były to osoby uzależnione i współuzależnione.
Celem wyjazdu była integracja i wypoczynek, ale również udział w zajęciach z terapeutą. Spotkania te prowadził Józef Gogoliński. Tematyka zajęć była bardzo istotna dla uczestniczących w niej. Duże zainteresowanie potwierdziły wypowiedzi, często pełne emocji oraz ożywiona wymiana informacji na temat doświadczeń osobistych.
Cały czas towarzyszyła nam piękna, upalna pogoda – cieszyliśmy się więc urokami Beskidu Żywieckiego. Z przyjemnością skorzystaliśmy z kolejki na Szyndzielnię i Górę Żar, z wyprawy żaglówką oraz zwiedziliśmy miasto Żywiec – Zamek i wiekowy park oraz urokliwy Rynek. Ważnym aspektem wyjazdu było spotkanie z członkami Klubu Abstynentów z Żywca, a ich Stowarzyszenie również nosi nazwę „Krokus”. Byliśmy przyjęci niezwykle serdecznie. Kilka dni później, w ramach „rewizyty”, przyjechali nasi nowi znajomi do Zarzecza i to my ich ugościliśmy. Koniecznie trzeba też wspomnieć o pięknym, obszernym basenie na terenie ośrodka, który dał wiele przyjemności i ochłody w gorące dni, a także o smacznym, urozmaiconym wyżywieniu.
Te wszystkie okoliczności wyjazdu potwierdzają, że był on bardzo udany, dał wiele pozytywnych i ważnych przeżyć, posłużył integracji i pogłębieniu przyjaźni między uczestnikami. Kolejny raz organizowana przez nas impreza udowodniła, jak wiele radości, a także pozytywnych doświadczeń wypływa z utrzymania trzeźwości.

uczestniczka Obozu
Maria Stefanik